Precise Biometrics

PRECISE BIOMETRICS to czołowy na rynku dostawca rozwiązań zapewniających wygodną i bezpieczną weryfikację tożsamości. Zespół PRECISE BIOMETRICS zajmuje się opracowaniem i sprzedażą oprogramowania do czytników odcisków palców oraz mobilnych czytników kart mikroprocesorowych, które zapewniają największą na rynku wygodę użytkownika i bezpieczeństwo. Rozwiązania tego producenta stosowane są każdego dnia przez miliony ludzi na całym świecie.

Firma PRECISE BIOMETRICS powstała w 1997 r. Siedziba firmy znajduje się w Lund w Szwecji, a siedziba jej spółki zależnej — w stanie Wirginia w USA. Wizją firmy było stworzenie technologii do odczytu odcisków palców dla telefonów komórkowych i kart mikroprocesorowych. W 2014 r. oprogramowanie firmy PRECISE BIOMETRICS umożliwiło wprowadzenie na rynek pierwszego smartfona z systemem operacyjnym Android wyposażonego w technologię do odczytu odcisków palców. Oprogramowanie do czytników odcisków palców opracowano w celu zapewnienia optymalnej wydajności produktów wyposażonych w małe czujniki odcisków palców i ograniczonych platform, np. smartfonów i kart mikroprocesorowych. Od samego początku PRECISE BIOMETRICS jest pionierem w technologii odczytu odcisków palców i w dalszym ciągu oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie wygodnej i bezpiecznej weryfikacji tożsamości cyfrowej.

PRECISE BIOMETRICS prowadzi działalność w dwóch obszarach:

TECHNOLOGIA ODCISKÓW PALCÓW wg Precise Biometrics

W obszarze technologii odcisków palców, PRECISE BIOMETRICS opracowuje i sprzedaje oprogramowanie do czytników odcisków palców, umożliwiające wygodną i bezpieczną weryfikację tożsamości podczas korzystania z telefonów komórkowych, kart mikroprocesorowych i innych produktów. Oprogramowanie PRECISE BIOMETRICS zapewnia największą wygodę dla użytkowników korzystających z produktów wyposażonych w małe czujniki odcisków palców i posiadających ograniczoną moc obliczeniową i pamięć, niezależnie od technologii czujnika czy systemu operacyjnego. Oprogramowanie sprzedawane jest głównie producentom czujników w celu ich integracji z urządzeniami mobilnymi, tabletami i innymi produktami wyposażonymi w technologię odczytu odcisków palców.

ROZWIĄZANIA DLA MOBILNYCH CZYTNIKÓW KART MIKROPROCESOROWYCH

W obszarze rozwiązań dla mobilnych czytników kart mikroprocesorowych PRECISE BIOMETRICS prezentuje Tactivo – markę czytników kart mikroprocesorowych przeznaczonych dla smartfonów i tabletów. Tactivo pozwala na wygodne i bezpieczne korzystanie z technologii mobilnych w organizacjach, które wymagają kart mikroprocesorowych do logowania do firmowych systemów informatycznych. Tactivo przyczynia się do tworzenia bardziej wydajnego i lepszego środowiska pracy, a także do poprawy bezpieczeństwa informacji i zmniejszenia kosztów operacyjnych.